„Üdvözlöm a csapatot, hát úgy alakult, félig improvizálva fogok bemutatkozni, mint elnökjelölt. Vezető sok helyzetben voltam már, például töri projekten, amiből nagyon sokat tanultam, vagy kisebb csapatok eligazításában, amit teljesen élveztem. Mindig is sok tervem volt, hogyan segíthetném az osztályt, mint osztálybíró, majd a DÖK-öt, mint osztályképviselő, és esetleg a későbbiekben az iskolát, mint elnök. Már régebb óta a célom volt, hogy fejlődhessek a vezetésben, ezért elkezdtem figyelni, hogyan munkálkodik a többi elnök, miképpen tudnék tőlük tanulni. Nagyon sokat is próbáltam nekik segíteni, amit úgyszintén élveztem is csinálni. Vicces is, hogy az osztályunkban az összes Eszter vezető egyéniség, lehet, névhez ragadt dolog, de humoron kívül, a tanárok is nagyon sokat bíztattak erre a posztra, ezzel boostolva azt, hogy ide kiálljak. Számomra ez nem kíváncsiság gyanánt történik, hanem érdek gyanánt. Köszönöm a meghallgatást.”

Havasi Eszter, elnökjelölt

A választás eredménye:

Havasi Eszter a három elnökjelöltből a legtöbb szavazatot nyerte el