Hagyományaink szerint a tegnapi napon iskolánk közössége ünnepelt. A reformáció napi istentiszteletünk keretében első osztályosaink és az idén érkezett felsőbb éves diákjaink fogadalmat tettek, majd tanáraik a szívük fölé tűzték az iskola kitűzőjét, megerősítve ezzel a közösséghez való tartozásukat. A nagycsoportos óvodásaink szép énekekkel, versekkel szolgáltak. Fogadalmat tett Nagy Ibolya, iskolánk új testnevelőtanára is, ezzel az esküvel erősítve meg tanári hitvallását. Az ünnepi alkalmon fenntartó gyülekezetünk lelkésze, Ablonczy Kálmán hirdette Isten igéjét, a 87. zsoltár 7. verse alapján: "Minden forrásom belőled fakad". Ezzel a négy szóval mutatott rá a mi kiapadhatatlan forrásunkra, akire ezekben a nehéz időkben is támaszkodhatunk. Ezen alkalomnak szintén hagyományos része, hogy negyedik osztályosaink Bibliát kapnak, mely személyes életük és tanulmányaik során is kiapadhatatlan forrásként áll rendelkezésükre.