-VERSENYFELHÍVÁS-

„Dicsérjétek az Urat!

Milyen jó Istenünkről énekelni; milyen gyönyörű a szép dicséret!”

Zsolt. 147,1

Tisztelt Igazgató Nő /Úr!

Kedves Kollégák! Énekelni szerető gyermekek!

Szeretettel hívunk és várunk benneteket

a budapesti Karácsony Sándor Rózsatéri Református Általános Iskola és Óvoda szervezésében a

24. alkalommal megrendezésre kerülő

Országos Református Zsoltáréneklő Versenyre.

„Találkozzunk és ünnepeljünk együtt iskolánk  30. ünnepi tanévében!”

A verseny időpontja: 2019. november 29. péntek

A versenyre jelentkező, énekelni szerető diákoknak 2 kötelező zsoltár

első versszakát kell előadniuk, ill.1 szabadon választott zsoltár első versszakát.

A versenyt továbbra is hét korcsoportban rendezzük meg.

Kötelező énekek:

8. évfolyam

48. zsoltár 1. verse, 91. zsoltár 1.verse

Szabadon választható énekek:

A szabadon választott énekeknél kérünk benneteket, hogy szintén a zsoltárok közül válasszatok!

Ez alól az 1-2. osztályos tanulók kivételt képeznek: nekik csak a két kötelező zsoltárt kell előadniuk.

A verseny során a kezdőhang megadható a gyerekeknek.

Meghirdetjük a fenti versennyel párhuzamosan

a „KI TUD TÖBB ZSOLTÁRT?”

mennyiségi versenyt is!

Az ebben a kategóriában indulókat két csoportra bontva értékeljük: 1-4. valamint 5-8. évfolyam.

Az alsó tagozatos tanulóknak minimum 10, a felsősöknek minimum 20 zsoltár megjelölésével lehet nevezni. A megtanult énekek listáját a versenyzőknek a verseny napján kell benyújtaniuk a zsűrinek. A zsűri ez alapján szúrópróbaszerűen énekelteti majd az induló gyermekeket. Erre a versenyre iskolánként plusz 1 alsós és 1 felsős tanulót is lehet nevezni, de természetesen a jelöltek az előző kategóriákban induló diákok közül is kiválaszthatók.

Felhívjuk a figyelmeteket, hogy hagyományainkhoz híven minden iskolából kategóriánként 1 gyermeket tudunk fogadni, tehát azoknál az intézményeknél, ahol több jelentkező lenne, javasoljuk egy házi verseny lebonyolítását!

A jelentkezéskor kérjük a nevező gyermekek és kísérő tanáraik számát, valamint ha van, a diákok osztályának pontos megnevezését (pl. 5.b) megadni! A nevezés határideje 2019. október 25. (péntek).

A versenyzőktől és a kísérőktől 1000 Ft regisztrációs díjat kérünk, mely magában foglalja az ebéd árát is.

Az előző években jól működő értékelési rendszert hagyományként szeretnénk folytatni, azaz minden induló versenyző az esetleges helyezésen, ill. külön díjon kívül minősítő oklevelet kap.

Nagyon nagy szeretettel várunk benneteket!

FONTOS: a visszajelzéseket a ksrefisk3@gmail.com e-mail címre várjuk.

Iskolátok életére és munkátokra Isten áldását kérve!

Budapest, 2019. szeptember30.

Ullmanné Dénes Annamária                                                         Nagy Gábor

szervező                                                                        igazgató

Dokumentumok